Spolek Pro Zahořany

O násNovinkyKostelKroužekOživená návesNaše činnost
Maria pomáhá Trojici

Benefiční koncerty pro záchranu kostela Nejsvětější Trojice v Zahořanech

Zveme Vás na benefiční koncerty, konané pro záchranu kostela Nejsvětější Trojice v Zahořanech.
Koncerty se konají v kostele Navštívení Panny Marie v Křešicích, po skončení koncertů bude možnost navštívit zahořanský kostel Nejsvětější Trojice, který je jinak kvůli havarijnímu stavu uzavřen.
Celý výtěžek z dobrovolného vstupného bude vložen na účet veřejné sbírky pro záchranu kostela Nejsvětější Trojice. Koncerty pořádá Spolek Pro Zahořany, s podporou obce Křešice.

22. 5. 2016 od 15 hod. "Sancta Trinitas, Sancta Maria"

Hudební zastavení s gregoriánským chorálem a středověkými vícehlasy
účinkuje Svatoludmilská gregoriánská schola z Prahy
koncert se koná v kostele Navštívení Panny Marie v Křešicích.

Svatoludmilská gregoriánská schola
Před patnácti lety začala při kostele sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze působit ženská schola, zaměřená na zpěv gregoriánského chorálu. Časem se zájem souboru rozšířil i na ambrosiánský chorál a středověký vícehlas. Část svého repertoáru získává vlastní objevnou prací s historickými prameny. V současné době má soubor vedený Dagmar Štefancovou deset členek.

10. 6. 2016 od 18 hod. "Noc kostelů - Singing night"

Účinkují soubory Singing Friends a Syrinx z Litoměřic
koncert se koná v kostele Navštívení Panny Marie v Křešicích.

Singing Friends
Smíšený sbor Singing Friends vznikl na podzim roku 2012 původně jako zpívající spolek rodičů a přátel dívčího sboru Puellae cantantes. Během následujících let se rozrostl o řadu dalších členů a pozvolna kultivuje svůj umělecký projev při studiu stále náročnějších sborových skladeb. Činnost sboru je zaměřena především na prožívání radosti ze společného zpívání, objevování krásy sborového repertoáru a v neposlední řadě na motivaci mladší generace vlastním příkladem.

Syrinx
Komorní sbor Syrinx působí v Litoměřicích od roku 2006 pod vedením sbormistra Romana Pallase. Zaměřuje se převážně na sborovou tvorbu a cappella od gregoriánského chorálu po současnost, nevyhýbá se však ani experimentům a nekonvenčnímu pojetí sborového zpěvu. Za dobu své existence sbor získal řadu významných ocenění na mezinárodních soutěžích a natočil profilové CD s názvem "Pozdní sběr".

Kontakt pro další informace: Jarmila Jandová, tel. 723958486, jarka.jandova@seznam.cz


mapa kostelů plakát
Zpět na stránku o kostele Nejsvětější Trojice