Spolek Pro Zahořany

O násNovinkyKostelKroužekOživená návesNaše činnost

Zahořanský kohout - veřejná sbírka na záchranu kostela Nejsvětější Trojice

Zahořanský kohout

Účet veřejné sbírky: 2400494651/2010

Účet veřejné sbírky je transparentní, zde si můžete ověřit stav účtu. Ve veřejném výpisu transparentního účtu se zobrazuje jméno přispěvatele, zaslaná částka a zpráva pro příjemce. Zasláním prostředků na náš sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním těchto údajů.
Přispívat na záchranu kostela je možné i do kasičky, která je na obecním úřadě v Křešicích. Za všechny příspěvky moc děkujeme.
Stav sbírky ke dni 14. 12. 2023: 374 037,96 Kč.

Podpořte záchranu kostela

Prosíme, pomozte nám zachránit kostel Nejsvětější Trojice

Jak nám můžete pomoct?


Podpořte záchranu kostela Na co aktuálně sháníme prostředky?
Podpořte záchranu kostela Co jsme již dokázali?

Informace o veřejné sbírce

Pořadatel sbírky: Spolek Pro Zahořany, IČ 22739025, se sídlem Zahořany 13, 411 48 Křešice.

Název: Veřejná sbírka je pojmenována podle pověsti O zahořanském kohoutu.

Účel sbírky: Zahořanský kohout - veřejná sbírka k zajištění obnovy kulturní památky kostela Nejsvětější Trojice v Zahořanech, zvonice, hřbitova a hřbitovní kaple, včetně financování související odborné a projekční dokumentace, stavebních, restaurátorských a dozorových prací.

Sbírka ohlášena krajskému úřadu: Osvědčení Krajského úřadu Ústeckého kraje bylo vydáno dne 12. 11. 2013 pod č.j. 2588/SčaKŽU/2013. Krajský úřad každoročně provádí kontrolu využití finančních prostředků z veřejné sbírky.

Váš dar si můžete odečíst z daní

Pokud darujete do veřejné sbírky alespoň 1.000 Kč (právnické osoby alespoň 2.000 Kč), vystavíme Vám potvrzení o výši daru, který si můžete odečíst od základu daně z příjmu. V tom případě prosím při převodu uveďte do zprávy pro příjemce Vaše jméno, právnické osoby své IČ, a zašlete nám informaci o datu Vaší platby a adrese, kam chcete zaslat potvrzení o daru. Informace můžete zastat e-mailem na adresu jarka.jandova@seznam.cz.

Další informace naleznete v zákoně o dani z příjmů č. 586/1992 Sb., a to § 15 pro fyzické osoby a § 20 odstavec 8 pro právnické osoby.

Zpět na stránku o kostele Nejsvětější Trojice

Zpět na stránu Pro Zahořany - Novinky