Spolek Pro Zahořany

O násNovinkyKostelKroužekOživená návesNaše činnost

Kroužek probíhal v letech 2013 - 2016. Nyní je již jeho činnost ukončena.

Přírodovědný kroužek: pozorování - tvoření - pokusy - výlety - kvízy

Přírodovědný kroužek pro děti ve věku 6 – 12 let, zaměřený na poznávání přírody, fyzikální a chemické pokusy. Kroužek probíhá na zahradě u Jandových, Zahořany 13. V zimním období (říjen - březen) probíhá kroužek v ZŠ Křešice.

Přírodovědný kroužek od října 2015

Od října probíhá přírodovědný kroužek v ZŠ Křešice v úterý od 15:15 hod, a to vždy první dva úterky v měsíci. Kroužek tedy bude: 6.10., 13.10., 3.11., 10.11., 1.12., 8.12., 5.1., 12.1. Termíny v dalším pololetí ještě upřesním. Kdo bude chodit nově, prosím pošlete mi zprávu na tel. 723958486, abych vás mohla informovat, kdyby byla změna. Těším se na další pokusování, Jarka Jandová.

Sezóna 2014 - 2015

Horkovzdušný balón na chodbě školy. Samohybná autíčka. Chemická zahrádka. Krystaly modré skalice. Na Holý vrch za vzácnými květinami: koulenka prodloužená, tořič hmyzonosný, pětiprstka žežulník. Galvanické články z ovoce a zeleniny. Bouře ve sklenici mléka.

Hry se zvukem

Jak vypadá zvuk? Sestrojili jsme přístroj na zobrazení zvukových vln a hučeli do něj. Každý tón namaluje jiný obrázek. Pak jsme si vyrobili trumpetky z brček a srolovaného papíru a troubili o sto šest.

Projekt "Ponorka"

V září 2013 se z nás stali námořníci. Vyrobili jsme si periskop, do starých pet lahví umístili ponorky, které se potápí a vynořují na náš pokyn. Pro orientaci na širém moři jsme z magnetu sestrojili kompas. Pak jsme našli tajnou zprávu, napsanou neviditelným inkoustem, museli jsme pečlivě hledat a krokovat a na závěr jsme objevili poklad!!!

Experimenty s ohněm

Vaříme čaj na ohni v papírovém šálku. Zapalování ohně lupou. Z popela vylézá faraonův had.

Tvoření

Stavění domečku pro hmyz. Včelky samotářky už se zabydlely. Výroba žížalovníku.

Fyzika a chemie v akci

Magické lektvary, které mění barvy. Rozpíjení barev na savém papíru. Jakou barvu bude mít káča, když jí roztočíme? Hrnečku vař, i když teploměr ukazuje sotva 15°. Pohyblivé a bublající lávové lampičky. Soda s octem umí: nafouknout balónek, uhasit svíčku, vybuchnout jako sopka.

Výlety

Vycházka za jarními květinami. Kvetoucí dymnivky. Hnízdo čápů. Stráň u Velkého Újezda. Skřítkové u Lučního potoka.

Pozorování

Vosíci při stavbě hnízda. Krmení mravkolvů. Co se vylíhne z kukel? Takhle se zakuklil náš mravkolev.

Kvízy

Kvízy a úkoly pro rozcvičení hlaviček.

Kroužek se koná za každého počasí. Děti si občas dělají co chtějí.

 

 

TOPlist